Богдан Хмельницькй

Досье Богдан Хмельницькй
Адрес: Украина, Киев
Сайт: offline
Следить за пользователемНам не известно когда родился Богдан Хмельницькй. Непонятно где родился Богдан. За то, мы выяснили, что сейчас он проживает в городе Киев, Украина.


Друзья пользователя:Скрытые друзья пользователя:


Скрытые друзья еще не проверялись.

Найти скрытых друзей


Вот, что рассказывает Богдан о себе:
Народився я у 1595 році. У хрещенні отримав ім’я Зиновій,  За юнацьких років  прослухав курс граматики, поетики та риторики у львівському єзуїтському колегіумі — словом, звичайний класичний курс пересічного тогочасного шляхтича.
Роки минали, настав час скуштувати життя, до якого я був покликаний своїм козацьким походженням. Військова кар’єра тодішнього лицаря починалася не пізніше ніж у 14 років. Вже у 1620 р.  разом зі своїм батьком брав участь у молдавському поході гетьмана Станіслава Жолкєвського і прийняв справжнє бойове хрещення у битві з турками під Цецорою. Ця битва завершилася не тільки нищівною поразкою для коронного війська, а й загибеллю  батька. Я ж потрапив у полон, з якого мене викупила мати.

За часів юності, брав участь у славетних морських експедиціях до турецьких берегів, відзначився у Смолен­ській кампанії 1633 р., де воював із московитами і за яку король нагородив мене шаблею(забрали падли до музею!)брав участь у  повстанні Павлюка (1637 р.), хоча участь в антипольському виступі могла негативно позначитися на шляхетсь­кій кар’єрі. Коли ж повстання захлинулося у шляхетському терорі, я очолив коаліцію ліберальної старшини, що вдалася до компромісу із коронним гетьманом Миколаєм Потоць­ким. Під­пис мій, як генерального писаря Війська За­порозького стояв під актом Боро­вицької капітуляції. Відтак я увійшов до складу запорозького посольства до короля Владис­лава IV. Не­зважаючи на те, що за умовами капітуляції козацьке самоврядування на Січі підлягало скасуванню, а відтак зникав інститут військового писаря, я отримав натомість повноваження сотника Чи­гиринсь­кого, зберігши свій вплив на козацькі справи в Запоріжжі. Приміром, коли французький емісар граф де Брежі вів переговори щодо найманої служби українських козаків у французькій піхоті, дехто з придворних порадив йому мати справу саме зі мною (гарно пили). У 1644 р. де Брежі писав кардиналові Мазаріні: «Се­ред козаків є непересічний полководець Богдан Хмельницький, з котрим рахуються навіть при дворі». Згодом, після особистого знайомства зі мною де Брежі також підкреслив моє майстерне володіння латиною та неабиякі організаторські здібності.